Paracetamol Synoptis, 500 mg, 10 tabletek

Paracetamol Synoptis, 500 mg, 10 tabletek

  • Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków
  • przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol Synoptis jest stosowany do łagodzenia
  • bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu oraz obniżania gorączki.
Rozmiar
2,84 zł
brutto / szt.
(0,28 zł / szt.)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / szt.
Cena regularna: / szt.
z
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać później
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.

Paracetamol Synoptis, 500 mg, 50 tabletek

Opis

Paracetamol Synoptis zawiera jako substancję czynną paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych zwanych analgetykami. Lek Paracetamol Synoptis jest stosowany do łagodzenia bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu oraz obniżania gorączki.

Stosowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka zależy od wieku i masy ciała. Paracetamol Synoptis jest przeznaczony do stosowania doustnego u dorosłych (w tym osób w podeszłym wieku) i dzieci w wieku 12 lat i powyżej. Odstępy miedzy dawkami powinny wynosić 6 do 8 godzin. W razie konieczności odstępy mogą wynosić co najmniej 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.

Maksymalna dawka dobowa Maksymalna dawka dobowa paracetamolu nie powinna przekraczać 3 g na dobę. Paracetamol (acetaminofen) jest powszechnym składnikiem wielu produktów leczniczych złożonych. Należy to wziąć pod uwagę w celu uniknięcia przekroczenia maksymalnej dawki dobowej paracetamolu.

Skład

 - Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. 6 - Pozostałe składniki to: powidon K30, skrobia kukurydziana żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), kwas stearynowy (typ 50).

Wskazania

Paracetamol Synoptis jest wskazany w: - objawach grypopodobnych, - gorączce (trwającej krócej niż 3 dni), - ciężkich reakcjach po podaniu szczepionki (reakcje hiperergiczne), - łagodnych i umiarkowanych bólach głowy, - łagodnych do umiarkowanych migrenach u pacjentów ze zdiagnozowaną migreną, - łagodnych do umiarkowanych bólach zębów, - łagodnych do umiarkowanych bólach uszu, - łagodnych do umiarkowanych bólach miesiączkowych, - łagodnych do umiarkowanych bólach pourazowych, mięśni i stawów. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza, jeśli u pacjenta wystąpią: obrzęk twarzy, szczególnie wokół ust (języka i (lub) gardła), trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności i nagły spadek ciśnienia krwi. Objawy te mogą wskazywać na ciężką rekcję alergiczną, która może zagrażać życiu, ale występuje bardzo rzadko (występuje u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów). Mogą wystapić następujące działania niepożądane: Często (występują u mniej niż 1 na 10 pacjentów): - lekka senność, - nudności, 5 - wymioty. Niezbyt często (wystepują u mniej niż 1 na 100 pacjentów): - zawroty głowy, - senność, - nerwowość, - uczucie pieczenia w gardle, - biegunka, - ból brzucha (w tym skurcze i pieczenie), - zaparcia, - bóle głowy, - zwiększona potliwość, - nadmierne obniżenie temperatury ciała. Rzadko (wystepują u mniej niż 1 na 1 000 pacjentów): - zwiększona aktywność niektórych enzymów wątrobowych (transaminaz), - zaczerwienienie skóry. Bardzo rzadko (wystepują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów): - zaburzenie tworzenia krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek, zmniejszenie liczby wszystkich elementów morfotycznych krwi), - trudności w oddychaniu (astma) u wrażliwych pacjentów, - reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna i pokrzywka). Zgłaszano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęcpiem przyjmowania leku Paracetamol Synoptis należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących przypadkach: - jeśli pacjent ma choroby nerek; - jeśli pacjent ma choroby wątroby (np. choroba zwana zapaleniem wątroby lub stan zapalny spowodowanym długotrwałym spożywaniem alkoholu); - jeśli pacjent ma rzadką i dziedziczną chorobę metaboliczną zwaną zespołem Gilberta (lub chorobą Meulengrachta), której objawami są zażółcenie skóry i (lub) oczu; - jeśli pacjent stosuje jednocześnie leki, które wpływają na czynność wątroby; - jeśli pacjent ma dziedziczną chorobę zwaną niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; - jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna; - jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa; - jeśli pacjent jest odwodniony i przewlekle niedożywiony

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku

Lek Paracetamol Synoptis można podawać kobietom w ciąży, jeśli jest to konieczne. Należy stosować możliwie najmniejszą dawkę skutecznie łagodzącą ból lub obniżającą gorączkę i przyjmować lek przez możliwie jak najkrótszy czas. Jeżeli ból nie zostanie złagodzony lub gorączka się nie obniży lub jeżeli konieczne będzie zwiększenie częstości przyjmowania leku, należy skonsultować się z lekarzem

Paracetamol przenika do mleka matki. Jak dotąd nie dowiedziono występowania negatywnych skutków u niemowląt, dlatego zazwyczaj nie jest konieczne przerwanie leczenia lekiem Paracetamol Synoptis.

Dzieci i młodzież

Lek Paracetamol Synoptis nie jest zalecany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat i masie ciała poniżej 40 kg ze względu na ilość paracetamolu. Dostępne są inne moce i postacie paracetamolu bardziej odpowiednie dla tej grupy pacjentów.

Prowadzenie i obsługa maszyn

Lek Paracetamol Synoptis nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy jednak unikać wykonywania tych czynności w przypadku występowania działań niepożądanych tego leku, takich jak lekka senność lub zawroty głowy.

Do pobrania
Zasoby dotyczące bezpieczeństwa i produktów
Marka
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
Synoptis Pharma Sp. z o.o.Więcej
Adres: Krakowiaków 65Kod pocztowy: 02-255Miasto: WarszawaKraj: PolskaAdres email: office@synoptispharma.com
Kod producenta
5909991408251
Kategoria
LEK OTC
Postać
Tabletki
Pojemność
10 sztuk
LEK OTC

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Przechowywać w temperaturze poniżej 25 ℃, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

ZWROT PRODUKTÓW LECZNICZYCH

Informujemy, że produkty lecznicze mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej, niewłaściwego ich wydania lub sfałszowania produktu leczniczego.

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixel