AntyGrypin COMPLEX 500 mg + 200 mg + 4 mg, granulat musujący, 10 saszetek

AntyGrypin COMPLEX 500 mg + 200 mg + 4 mg, granulat musujący, 10 saszetek

  • Do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, takich jak ból głowy, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa i gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat.
Rozmiar
17,55 zł
brutto / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: / szt.
Cena regularna: / szt.
z
Produkt dostępny w bardzo małej ilości
Produkt dostępny w bardzo małej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Sprawdź, w którym sklepie obejrzysz i kupisz od ręki
AntyGrypin COMPLEX 500 mg + 200 mg + 4 mg, granulat musujący, 10 saszetek
AntyGrypin COMPLEX 500 mg + 200 mg + 4 mg, granulat musujący, 10 saszetek
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać później, jeżeli nie zwrócisz
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.

AntyGrypin COMPLEX 500 mg + 200 mg + 4 mg, granulat musujący, 10 saszetek

Opis

Ten lek jest stosowany do doraźnego leczenia objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, takich jak ból głowy, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa i gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Jeśli po upływie 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Wskazanie

AntyGrypin COMPLEX jest lekiem złożonym, zawierającym trzy substancje czynne: paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, chlorofenaminy maleinian, który zmniejsza wyciek wydzieliny śluzowej z nosa, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu oraz kwas askorbowy, który uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie.

Stosowanie

Zalecana dawka to: w razie konieczności zawartość 1 saszetki na 30 min. przed snem. Nie stosować więcej niż zawartość 3 saszetek na dobę w dawkach podzielonych, przy czym dawek nie można powtarzać częściej niż co 4 godziny.

  • Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

W przypadku zaburzeń czynności nerek dawka paracetamolu nie może być większa niż 500 mg: Współczynnik przesączania kłębuszkowego Dawka paracetamolu 10 – 50 ml/min 500 mg nie częściej niż co 6 godzin Nie stosować leku w przypadku ciężkiego zaburzenia czynności nerek (patrz punkt „Kiedy nie przyjmować leku AntyGrypin COMPLEX”)

  • Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta należy zmniejszyć dawkę leku lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie stosować leku w przypadku ciężkiego zaburzenia czynności wątroby (patrz punkt „Kiedy nie przyjmować leku AntyGrypin COMPLEX”).

  • Osoby w podeszłym wieku

U osób w podeszłym wieku z prawidłową czynnością nerek dawkowanie jest takie jak u osób dorosłych.

  • Dzieci i młodzież w wieku poniżej 15 lat

Nie należy stosować tego produktu leczniczego u dzieci w wieku poniżej 15 lat

Sposób podawania Podanie doustne. Granulat musujący należy rozpuścić w szklance zimnej lub ciepłej wody.

  • Czas leczenia

Tego leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu bez porozumienia z lekarzem

 

Działania niepożądane

 Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane związane z paracetamolem: Należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub udać się do szpitala, jeśli wystąpi:

  • obrzęk krtani, co uniemożliwia oddychanie (pojedyncze przypadki);
  • wstrząs anafilaktyczny, objawia się splątaniem, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem się, wytwarzaniem małej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, osłabieniem i omdleniem (pojedyncze przypadki);
  • rumień wielopostaciowy (pojedyncze przypadki);
  • ciężka reakcja skórna: toksyczna nekroliza naskórka (zespół Lyella), pęcherzowy rumień wielopostaciowy (zespół Stevensa-Johnsona), ostra uogólniona osutka krostkowa objawiająca się wysypką z krostami na całym ciele, nadżerkami w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i na skórze, czerwonymi plamkami na tułowiu, często z pęcherzami po środku, pękającymi olbrzymimi pęcherzami, złuszczaniem dużych płatów naskórka, osłabieniem, gorączką i bólami stawowymi (bardzo rzadkie przypadki);
  • uporczywe swędzenie skóry (świąd), wysypka na skórze, nadmierne pocenie się, pojawienie się na skórze wykwitów grudkowych, krwotocznych lub pęcherzykowych (plamica), reakcją alergiczną przypominającą powodująca obrzmienia tkanek znajdujących się pod skórą (obrzęk naczynioruchowy), reakcja alergiczna powodująca powstawanie pęcherzy na skórze (pokrzywka); występują rzadko;
  • ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki, krwotok, ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty, zaburzenie czynności (niewydolność) wątroby, nieodwracalne uszkodzenie (martwica) wątroby, zażółcenie skóry, błon śluzowych i białkówek oczu (żółtaczka); występują rzadko. 

Inne działania niepożądane obejmują

Często (mogą występować nie częściej niż u 1 na 10 osób):

  • nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy mięśni w obrębie twarzy (dyskinezy), zaburzenia koordynacji ruchowej (sztywność), drżenia, drętwienie, mrowienie, pieczenie, uczucie jak kłucie igłami (parestezje);
  • nieostre lub podwójne widzenie;
  • odczuwanie suchości w nosie i gardle, wysychanie błon śluzowych;
  • odczuwanie suchości w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany odczuwania smaków i zapachów, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból w nadbrzuszu), które mogą ulec zmniejszeniu, jeśli lek jest stosowany w trakcie posiłku;
  • nasilone pocenie się;
  • zatrzymanie moczu i (lub) trudności z oddawaniem moczu

Rzadko (mogą występować nie częściej niż u 1 na 1000 osób):

  • zmiany w badaniach krwi (brak granulocytów, zmniejszenie liczby leukocytów, anemia spowodowana zanikiem szpiku kostnego (anemia aplastyczna) lub zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia)) co może przebiegać z objawami, takimi jak nietypowe krwawienie, ból gardła lub zmęczenie;
  • nadwrażliwość na światło, nadwrażliwość na podobne leki; • niekiedy pobudzenie, szczególnie przy stosowaniu dużych dawek u dzieci lub osób w podeszłym wieku, charakteryzujące się niepokojem, bezsennością, nerwowością, majaczeniem, kołataniem serca, a także drgawkami;
  • szumy uszne (przykre doznania dźwiękowe), ostre zapalenie błędnika;
  • na ogół, w przypadku przedawkowania, mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca, kołatanie, szybkie bicie serca (tachykardia);
  • niedociśnienie tętnicze (hipotensja), zwiększone ciśnienie tętnicze (nadciśnienie), gromadzenie płynu w tkankach (obrzęk); • ucisk w klatce piersiowej, ciężki oddech;
  • niezdolność do odbywania współżycia seksualnego u mężczyzn (impotencja), krwawienia międzymiesiączkowe

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 W przypadku wysokiej lub utrzymującej się gorączki, rozpoczynającego się nadkażenia bakteryjnego, utrzymywania się objawów przez więcej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu, należy skontaktować się z lekarzem.

W przypadku stosowania tego leku w dawkach większych niż zalecane oraz w przypadku długotrwałego leczenia może wystąpić ryzyko uzależnienia, głównie psychicznego. Aby uniknąć ryzyka przedawkowania, nie należy przyjmować innych leków zawierających paracetamol. Ryzyko przedawkowania tego leku zwiększa się u pacjentów z chorobą wątroby.

Paracetamol należy stosować ostrożnie u osób z zaburzeniami czynności nerek, ostrym zapaleniem wątroby, niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistością hemolityczną i niedoborem reduktazy methemoglobinowej.

Zagrożenie przedawkowania tego leku jest większe u osób z niewydolnością wątroby nie wywołaną przez alkoholową marskość wątroby.

Paracetamol stosowany w dawkach większych niż 6-8 g na dobę może uszkadzać wątrobę. Uszkodzenie wątroby może wystąpić nawet przy znacznie mniejszych dawkach, podczas jednoczesnego podawania z alkoholem, induktorami enzymów wątrobowych lub innymi lekami działającymi toksycznie na wątrobę np. inhibitorami monoaminooksydazy (patrz punkt „Kiedy nie przyjmować leku AntyGrypin COMPLEX”).

Stosowanie innych leków

W czasie przyjmowania leku AntyGrypin COMPLEX należy unikać leków zawierających alkohol.

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent stosuje:

  • flukloksacylinę (antybiotyk), ze względu na poważne ryzyko zaburzenia dotyczącego krwi i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową), które należy pilnie leczyć i które może wystąpić szczególnie u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, posocznicą (stan, gdy bakterie i ich toksyny krążą we krwi, prowadząc do uszkodzenia narządów), niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem, a także u pacjentów stosujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu

Należy zachować ostrożność stosując:

  • pochodne morfiny (leki przeciwbólowe, przeciwkaszlowe oraz leki zastępcze),
  • neuroleptyki (leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych, głównie schizofrenii i innych psychoz),
  • barbiturany (leki nasenne i stosowane w leczeniu padaczki),
  • benzodiazepiny (leki o działaniu przeciwlękowym, uspokajającym, nasennym, przeciwdrgawkowym i zmniejszającym napięcie mięśni),
  • leki przeciwlękowe inne niż benzodiazepiny (np. meprobamat),
  • leki nasenne (lorazepam, diazepam),
  • leki przeciwdepresyjne o działaniu uspokajającym (amitryptylina, doksepina, mianseryna, mirtazapina, trimipramina),
  • leki przeciwhistaminowe blokujące receptor H1 (leki stosowane w leczeniu chorób alergicznych),
  • leki przeciwnadciśnieniowe o działaniu na ośrodkowy układ nerwowy,
  • baklofen (lek rozkurczający mięśnie),
  • talidomid (lek wpływający na układ odpornościowy, stosowany w leczeniu szpiczaka mnogiego),
  • antycholinergiczne leki przeciwparkinsonowskie (jak benzatropina),
  • leki podobne do atropiny o działaniu przeciwskurczowym (zawierające hioscynę),
  • dyzopyramid (lek stosowany w chorobach serca),
  • neuroleptyki z grupy pochodnych fenotiazyny (leki stosowane w leczeniu psychoz, jak chlopromazyna, tiorydazyna, perfenazyna),
  • klozapinę (lek stosowany w leczeniu schizofrenii i zaburzeń psychicznych w przebiegu choroby Parkinsona),
  • salicylamid (lek przeciwbólowy),
  • ryfampicynę (antybiotyk),
  • leki przeciwpadaczkowe (np. fenytoina, karbamazepina, lamotrygina i inne),
  • leki nasenne z grupy barbituranów i inne leki indukujące enzymy wątrobowe,
  • kofeinę,
  • niesteroidowe leki przeciwzapalne (aspiryna, ibuprofen, diklofenak, naproksen),
  • leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny (acenokumarol, warfaryna),
  • inhibitory monoaminooksydazy (leki stosowane w leczeniu depresji),
  • flufenazynę (lek stosowany w leczeniu psychozy).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku AntyGrypin COMPLEX w okresie ciąży

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Podczas przyjmowania leku może wystąpić senność wpływająca na sprawność psychofizyczną osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących maszyny.

 

Do pobrania
Zasoby dotyczące bezpieczeństwa i produktów
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o.Więcej
Adres: Nocznickiego 31Kod pocztowy: 01-918Miasto: WarszawaKraj: PolskaAdres email: reklamacje@zdrovit.pl
Kod producenta
5909991407711
Kategoria
LEK OTC
Postać
saszetki z garnulatem musującym
Pojemność
10 saszetek
ZWROT PRODUKTÓW LECZNICZYCH

Informujemy, że produkty lecznicze mogą być zwracane wyłącznie z powodu wady jakościowej, niewłaściwego ich wydania lub sfałszowania produktu leczniczego.

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixel